Достапни линкови

Нападнати две џамии во Лахоре - Пакистан


Еден напаѓач фрлил гранати врз две џамии во пакистанскиот град Лахоре за време на петочната молитва. Засега нема извештаи за жртви. Цел на нападот била исламската група Ахмади, која е често мета на радикалните сунити.
XS
SM
MD
LG