Достапни линкови

ФИФА со екстра билети за Светското Фудбалско Првенство


Во Јоханесбург, Јужна Африка, денеска започна продажба на екстра билети како што расте и возбудата пред почетокот на Светското првенство во фудбал до кое има уште две недели. ФИФА направи дополнителни 90.000 билети за Светското првенство, меѓу кои, и околу 800 билети за финалето на 11 јули. ФИФА соопшти дека се продадени 96 насто од околу 2.8 милиони првобитно издадени билети за Светскиот куп игри и дека дополнителни билети стана достапни по финализирањето на аранжманите околу седиштата.
XS
SM
MD
LG