Достапни линкови

25 мртви во судир на возови во Индија


Најмалку 25 луѓе загинаа во Индија откако еден патнички воз излета од шините, поради експлозија и се судри со друг воз. Инцидентот се случил во близина на Калкута, а според официјалните лица бројката на жртви ќе биде зголемена. Местото каде се случила несреќата се смета за засолниште на индиските маоистички бунтовници, кои извршиле неколку напади во последниве месеци.
XS
SM
MD
LG