Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. Температурата ќе се движи од 19 до 31 степен. Во Скопје ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди и температура до 28 степени.
XS
SM
MD
LG