Достапни линкови

Украина ќе се кандидира за домаќин на Зимските олимписки игри во 2022


Украинскиот претседател Виктор Јанукович предложи Зимските олимписки игри во 2022 година да се одржат на Карпатите, во западниот дел на земјата. „Ќе почнеме да работиме на официјалната номинација на нашата земја за домаќин на Зимските олимписки игри“ рече денеска Јанукович.Следните Зимски олимписки игри ќе се одржат во рускиот град Сочи во 2014 година.
XS
SM
MD
LG