Достапни линкови

ЕК предложи визна либерализација за Албанија и Босна и Херцеговина


Европската комисија предложила укинување на визите за жителите на Албанија и Босна и Херцеговина кои патуваат во земјите од шенген зоната. Конечната одлука за овозможување на безвизен режим за патниците од Албаниа и Босна и Херцеговина треба да донесе Европскиот парламент и Советот на министри на Европската унија. Конечната одлука би требало да се донесе на есен.
XS
SM
MD
LG