Достапни линкови

Инаугурација на суданскиот претседател Башир


Суданскиот претседател Омар ал Башир по кого Меѓународниот кривичен суд има распишано потерница за воени злосторства во Дарфур денеска треба да биде инаугуриран. Тој во минатиот месец победи на контроверзните избори. На церемонијата се очекува да учествуваат неколкумина шефови на држави.
XS
SM
MD
LG