Достапни линкови

Јапонскиот извоз расте


Јапонија веќе петти месец по ред бележи пораст на извозот, соопшти јапонското министерство за финансии наведувајќи дека во април тој бил за 40 насто поголем од извозот остварен во истиот месец лани. Станува збор за извоз од околу 65 милијарди долари, главно на автомобили и тоа најмногу за азиските и американските пазари.
XS
SM
MD
LG