Достапни линкови

Петмина загинати во бомбашки напад во Русија


Пет луѓе загинаа, а околу 40 се ранети во експлозија на бомба, пред културен центар во градот Ставропол, соопштуваат руските власти. Тие се сомневаат на терористички напад. Руските безбедносни експерти, според силината на експлозијата, проценуваат дека бомбата содржела околу 200 до 250 грама експлозив ТНТ.
XS
SM
MD
LG