Достапни линкови

Русија ќе го испитува потопувањето на јужнокорејскиот брод


Кремљ соопшти дека ќе испрати експертски тим во Јужна Кореја што треба да ги разгледа резултатите од меѓународната истрага за потопувањето на јужнокорејски воен брод, за кој се обвинува Северна Кореја. Според резултатите од истрагата, бродот во кој загинаа 46 морнари, бил потопен од севернокорејско торпедо.
Северна Кореја смета дека Југот ги лажирал резултатите од истрагата.
XS
SM
MD
LG