Достапни линкови

Обама го очекува Нетанјаху


Официјален Вашингтон соопшти дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху наредната недела ќе ја посети Белата куќа и ќе се сретне со претседателот Барак Обама. Фокусот на разговорите ќе биде на прашања поврзани со безбедноста и на израелско-палестинскиот мировен процес.
Белата куќа подоцна соопшти дека „во блиска иднина“, претседателот Обама ќе се сретне и со палестинскиот претседател Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG