Достапни линкови

Финале на фудбалскиот куп на Македонија


Денеска во Скопје ќе биде одиграно 18- то финале на фудбалскиот куп на Македонија. Се среќаваат Работнички и Тетекс, а почетокот е закажан за 16 часот. Работнички досега има две титули во македонскиот куп, додека Тетекс прв пат настапува во едно финале.
XS
SM
MD
LG