Достапни линкови

Македонија не се пласира во финалето на Евровизија


Македонскиот претставник на изборот на Песна на Евровизија Ѓоко Танески не се пласира во финалето на ова музичко натпреварување. По синоќешното полуфинале во Осло, на кое учествуваа 17 држави, за завршната манифестација се пласираа претставници на 10 земји. Второто полуфинале е на програмата утре, а финалето ќе биде одржано в сабота во главниот град на Норвешка.
XS
SM
MD
LG