Достапни линкови

Денеска сончево и потопло


Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 21 до 31 степен.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе достигне до 28 степени.
XS
SM
MD
LG