Достапни линкови

Во Јемен загинал државен службеник


Еден јеменски државен службеник и неговите двајца телохранители загинале во понеделникот во воздушен напад против припадници на трерористичката Ал-Каеда. Неименуван државен службеник денеска изјавил дека тројцата загинале откако јеменските власти реагирале на наводна терористичка закана во провинцијата Мариб. За сега нема дополнителни детали за инцидентот.
XS
SM
MD
LG