Достапни линкови

Јужнокорејска пропаганда против Северна Кореа


Јужна Кореа денеска продолжи со пропагандата против Северна Кореа поради инцидентот во кој беше потонат јужнокорејски брод при што загинаа 46 морнари. Јужнокорејскикте власти го обвинуваат северот дека стои зад инцидентот, додека официјален Пјонгјанг ги демантира обвинувањата. По отпочнувањето на радио пропаганда, јужнокорејските власти најавија и дистрибуирање на флаери меѓу жителите на Северот со цел да ги информира за инцидентот.
XS
SM
MD
LG