Достапни линкови

14 мртви во инцидент во Багдад


Напаѓач со огнено оружје уби 14 лица на пазар во југозападен Багдад. Нападот се случил во Бајаа силно обезбедена област. Засега нема други детали.
XS
SM
MD
LG