Достапни линкови

Потсекретарот на САД Крол во Киргистан


Американскиот помошник државен секретар Џорџ Крол денеска и утре во Киргистан ќе разговара со преставници за привремената влада и со преставници на цивилното општество. Неодамна во Киргистан од власт беше остранет Претседателот Курманбег Бакиев. Оваа земја е важна за САД која ги користи тамошните воздушни бази за воените операции во Авганистан.
XS
SM
MD
LG