Достапни линкови

Излевање на нафта по судар на бродови во теснецот на Сингапур


Специјални тимови се обидуваат да спречат големо излевање на сурова нафта по сударот меѓу два брода , од кои еден танкер денеска во близина на Сингапур. При сударот пукнал еден од резервоарите во кој имало 2 000 тони сурова нафта.Теснецот во близина на Сингапур е еден од најважните морски рути за транспорт на нафта.
XS
SM
MD
LG