Достапни линкови

Грчки ѓакон шверцувал човечки коски


Грчката полиција соопшти дека уапсила ѓакон кој се обидел да му продаде човечки коски на швајцарски колекционер тврдејќи дека се мошти на светци.Во домот на ѓаконот биле пронајдени над 500 човечки коски врз кои биле налепени етикети со имиња на различни светци,пронајдени биле и икони и византиски монети. На аеродромот во Солун бил приведен и швајцарскиот колекционер.
XS
SM
MD
LG