Достапни линкови

Судар на два брода


Два брода , од кои еден танкер со нафта се судрија денеска во близина на Сингапур. Телевизискиот канал Азија Њуз јавува дека е можно 2 000 тони сурова нафта да се излеала. За сега нема повеќе детали за овој настан.
XS
SM
MD
LG