Достапни линкови

Средба на Обама со Харири


Американскиот претседател Барак Обама се сретна со Либанскиот премиер Саад Харири во Вашингтон каде разговараа за мировниот процес на Блискиот Исток и за нуклеарните активности на Иран. Во соопштението на Белата Куќа е наведено дека на средбата Обама ја истакнал посветеноста на Соединетите Американски Држави за зајакнување на либанскиот суверенитет и демократски институции.
XS
SM
MD
LG