Достапни линкови

Убиен уште еден пратеник на Иракија во Иран


Ново избраниот член на ирачкиот Парламент Башар Хамид Ал Грајди бил убиен денеска во близина на неговиот дом во градот Мосул, пренесуваат новинските агенции. Ал Грајди бил член на коалицијата Иракија на поранешниот премиер Ијад Алави која на пратеничките избори на 7-март освои 91 пратеничко место.

XS
SM
MD
LG