Достапни линкови

Вооружени пресметки во Јамајка


Најмалку четири луѓе се убиени вклучувајќи и двајца полицајци и еден војник во двоневдното насилство во главниот град на Јамајка , Кингстон. Премиерот Брус Голдинг прогласи вонредна сосстојба во неколку области на Кингстон поради непрекинатите престрелки на полицијата и војската со наркодилерите. Тензиите во Јамајка се зголемија откако премиерот Голдин соошти дека екстрадира еден затвореник во Британија обвинет за нелегално продавање на наркотици и трговија со луѓе.
XS
SM
MD
LG