Достапни линкови

ММФ бара итни реформи во Шпанија


Меѓународниот монетарен фонд денеска побара итни реформи во шпанскиот работнички и банкарски сектор, откако властите не успеаа да го намалат рекордниот буџетски дефицит на земјата во услови на криза во Еврозоната. На шпанската економија и се потребни долготрајни и издржани реформи како и мерки за штедење, се наведува во извештајот на ММФ.
XS
SM
MD
LG