Достапни линкови

Коњановски се сретна со заменик претседавачот на Кинеската воена комисија


Министерот за одбрана Зоран Коњановски, во рамки на посетата на Кина денеска се сретна со генерал Џу Цаи Ху, заменик претседавач на Централната воена комисија. На средбата, како што се наведува во соопштението, министерот Коњановски изрази благодарност за принципиелната политика на Кина кон Македонија и за силната поддршка што земјата ја дава на Македонија.
XS
SM
MD
LG