Достапни линкови

Одложена мировна конференција во Авганистан


Авганистанската Влада денеска го одложи отворањето на конференција за мир поради „технички и логистички проблеми“. Помошник организаторот на настанот Најеб Амен рече дека уште 1.200 политички лидери треба да пристигнат во Кабул. Се` на се` на конференцијата би требало да присуствуваат 1.600 делегати. Не се очекува присуство на претставници на талибанците на тридневниот настан.
XS
SM
MD
LG