Достапни линкови

Прекинуван говорот на Ахмадинеџад


Говорот на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад што денеска го одржувал во градот Корамшар во југозападниот дел на земјата бил прекинуван од тамошните присутни. Ахмадинеџад бил прекинуван со повиците "Ние сме невработени". Официјално невработеноста во Иран изнесува 25 проценти, а ваквите јавни протести се голема реткост во таа земја.
XS
SM
MD
LG