Достапни линкови

Еден убиен во масовна тепачка во Средно Коњаре


Во синоќешната оружена престрелка во скопско село Средно Коњаре, едно лице било убиено, додека двајца биле повредени. На престрелката, според полициски извори, и претходела вербална расправија поради фудбал, по што лицата извадиле пиштоли и почнале да пукаат.
XS
SM
MD
LG