Достапни линкови

Вонредна состојба во Јамајка


Властите на Јамајка воведоа полициски час во главниот град Кингстон по неколкуте бомбашки напади врз полициски станици. Се претпоставува дека зад нападите стоеле приврзаници на големиот трговец со дрога Кристофер Коук кој треба да биде екстардиран во Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG