Достапни линкови

Состанок за источното партнерство на ЕУ


Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика Кетрин Ештон денеска во полскиот град Сопот ќе учествува на состанокот посветен на таканареченото источното пратнерство на Унијата. Иницијативата во која се вклучени Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Грузија, Молдавија и Украина има за цел потесна трговска соработка на овие земји со Европската унија.
XS
SM
MD
LG