Достапни линкови

Македонска делегација на гробот на Свети Кирил


Македонска државна делегација предводена од претседателот на Собранието, Трајко Вељановски ќе присуствува на молебен на гробот на Свети Кирил во базиликата „Сан Клементе“ во Рим. Традиционално ќе биде одржана културната манифестација „Македонија во чест на Свети Кирил“.
XS
SM
MD
LG