Достапни линкови

Германија бара поддршка од Сирија


Германскиот министер за надворешни работи, Гвидо Вестервеле ја повика Сирија да ги поддржи индиректните разговори меѓу Израел и Палестинците во замена за економската помош за реформите во оваа земја. Вестервеле рече дека индиректните разговори се можност за решавање на изрелско-палестинскиот конфликт. Сирија се противи на индиректните разговори меѓу двете страни наведувајќи дека САД не успеале да обезбедат доволно гаранции за нивен успех.
XS
SM
MD
LG