Достапни линкови

Запален камп на ОН во појасот Газа


Маскирани лица демолирале и запалиле камп за деца на Обединетите нации во појасот Газа денеска. За сега никој ја нема преземено одговорноста за инцидентот, но се верува дека нападот го извршиле милитанти. Исламистичкото движење Хамас, кое владее на палестинска територија, најави дека виновниците ќе бидат пронајдени.
XS
SM
MD
LG