Достапни линкови

Локални избори во Црна Гора


Во Црна Гора денеска се одржуваат локални избори, на кои опозицијата во 12 општини првпат настапува обединета во блокот „Подобра Црна Гора“. На овие избори прв пат нема да има меѓународни набљудувачи. Гласачки места се отворени во 14 општини.
XS
SM
MD
LG