Достапни линкови

Четириесетина загинати во Кина


Кинеската државна телевизија јави дека десетмина загинале во железничка несреќа во источниот дел на земјата. Патничкиот воз излетал од шините во близина на градот Фузхоу, со околу 300 патници. Во меѓувреме, кинеската новинска агенција јави дека во североистокот на земјата 32 лица загинале во сообраќајна несреќа откако камион се судрил со автобус - за сега нема дополнителни детали за овој инцидент.
XS
SM
MD
LG