Достапни линкови

Петмина загинати во Авганистан


Петмина цивили загинаа во експлозија на мина од советската ера во Авганистан. Експлозијата се случила во областа Кхуме-е-Загар во североисточната провинција Каписа. Фармери кои копале на нива ја активирале старата екслозивна направа, соопшти авганистанското Министерство за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG