Достапни линкови

Талибанците нападнаа база на НАТО во Авганистан


Талибанските милитанти нападнаа воена база во Кандахар во јужниот дел на Авганистан. Од НАТО соопштија дека повеќемина војници биле повредени во нападот, а милитантите не успеале да влезат во објектот. Денешниот инцидент следи по нападот на една од најголемите бази на Алијансата во Баграм, северно од главниот град на Авганистан.
XS
SM
MD
LG