Достапни линкови

Најголемата опозициска партија во Турција избра нов лидер


Најголемата опозициска партија вои Турција денеска избра нов лидер. Новиот претседател на Републиканската народна партија Кемал Киличдароглу изјави дека неговиот приоритет ќе биде борба со невработеноста. Претходниот лидер на партијата Дениз Бајкал си поднесе оставка по секс скандал.
XS
SM
MD
LG