Достапни линкови

Зголемен бројот на жртви во Авганистан


Бројот на загинати во експлозијата на автомобил бомба во петокот се искачи на 30 лица, соопштија денеска ирачките власти. Бомбата експлодираше во градот Калис, на 80 километри од Багдад. Многумина од загинатите седеле во кафуле во близина на пазар.
XS
SM
MD
LG