Достапни линкови

Во Тетово средба Ахмети - Рикер


Американскиот амбасадор во Македонија Филип Рикер, денеска во Тетово ќе има средба со лидерот на ДУИ Али Ахмети. Не е соопштено што е тема на разговорите, но според извори во ДУИ, најверојатно ќе стане збор за вкупните состојби во земјата, за процесот на преговори со Грција за името, за хашките случи што се вратени на процесуирање во Македонија и за статусот на поранешните припадници на ОНА.
XS
SM
MD
LG