Достапни линкови

Група британски министри во посета на Авганистан


Новиот британски секретар на надворешни работи, Вилјам Хаг и секретарот за одбрана Лиам Фокс се на чело на британската делегација кој денеска пристигна во посета на Авганистан. Предвидени се средби со претседателот на Авганистан Хамид Карзаи и со други официјални претставници. Британските министри, пред пристигнувањето во Кабул изјавија дека нема да има поголеми промени на британската политика кон Авганистан, но би сакале што поскоро повлекување на британските војници од Авганистан.
XS
SM
MD
LG