Достапни линкови

Израелската армија убила двајца вооружени палестинци


Израелските војници убиле двајца вооружени палестинци кои денеска од Појасот Газа што е под контрола на ХАМАС влегле во Израел. Ниту една палестинска организација не ја презеде одговорноста за инцидентот. ХАМАС побара од помалите групи да се воздржат од напади врз Израел. Претходно, Израел изврши воздушни напади врз јужниот дел на Појасот Газа откако палестинските милитанти истрерале две гранати врз Израел.
XS
SM
MD
LG