Достапни линкови

Расмусен: спорот со името е прашање меѓу Скопје и Атина


,,Не е на НАТО да го олеснува натамошниот напредок,,. Ова вчера во Софија го изјави генералниот секретар на Алијансата Андерс Фог Расмусен во врска со приемот на Македонија во НАТО.,,Донесовме одлука и сме подготвени за тоа кога ќе се најде задоволително решение за спорот со името. Но, примарно тоа е прашање меѓу Скопје и Атина,, оцени Расмусен кој додаде дека неговата мисија е интегрирање на сите земји од Балканот во НАТО и Европската унија.
XS
SM
MD
LG