Достапни линкови

Пад на светските берзи поради страхување за еврото


Акциите на берзите во Азија паднаа, по големото лизгање на Вол Стрит, а поради загриженоста дека должничката криза во евро зоната може да го попречи глобалното економско заздравување. И финансиските пазари во Германија, Франција и Британија вчера беа затворени со пониска вредност што се објаснува со загриженоста меѓу инвеститорите дека европската криза би можело да потрае.
XS
SM
MD
LG