Достапни линкови

Мушарав повторно политички активен во Пакистан?


Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф изјави дека планира да се врати во неговата земја и дека можеби повторно ќе влезе во политичките води. Во интервју за СНН тој изјави дека ќе одлучи во наредниот период дали ќе се кандидира за претседател или премиер на Пакистан. Мушараф живее во Лондон, откако поднесе оставка по притисокот во 2008 година.
XS
SM
MD
LG