Достапни линкови

Тадиќ-не го признаваме Косово ни како услов за во ЕУ


Српскиот претседател Борис Тадиќ изјави дека неговата земја никогаш нема да ја признае независноста на Косово, како услов за влез во Европската Унија и тој е сигурен оти нема да има таков услов, бидејќи нема да биде исполнет. Србија аплицираше за членство во унијата во декеври во минатата година. Косово прогласи независност во 2008 година.
XS
SM
MD
LG