Достапни линкови

Турските вооружени сили ги нападнаа курдските бунтовници


Околу 20 турски воени авиони денеска бомбардираа цели на курдскитре бунтовници во Северен Ирак, јавија новинските агенции. Турскиот ТВ канал „НТВ“ јави дека во операцијата на турската армија нападнати се приближно 50 цели во реонот на долината Зап во северниот дел на Ирак. Како што јавуваат медиумите, станува збор за најголема турска воена офанзива против бунтовниците.
XS
SM
MD
LG