Достапни линкови

Ќе се крати бројот на пратеници во украинскиот парламент


Унгарскиот парламент денеска изгласа намалување на бројот на пратеници во институцијата од 386 на максимум 200 лица. Предлогот, кој треба да се релаизира од 2014 година, го даде партијата на чело со премиерот Виктор Орбан, која победи на парламентарните избори во Април.
XS
SM
MD
LG