Достапни линкови

Затворените американци во Техеран се сретнаа со своите мајки


На тројцата американци кои се во затвор во Иран денеска им беше дозволено да се сретнат со нивните мајки, кои пристигнаа вчера во Техеран. Тројцата американци беа уапсени во јули, минатата година, бидејки случајно од Ирак влегле во Иран, а иранските власти ги обвинија за шпионажа.
XS
SM
MD
LG